Łódzki Port Gier 34 (11-12 marca)

Zapraszam na trzydziestą czwartą edycję Łódzkiego Portu Gier! Już w najbliższy weekend, będziecie mieli okazję spotkać setki fanów gier planszowych, którzy zbiorą się wspólnie w Łódzkim Domu Kultury by w pełni oddać się naszemu planszowemu nałogowi. Co czeka Was na miejscu? Masa gier, obsługa w żółtych koszulkach i ludzie z wydawnictw ale przede wszystkim jednak świetna, niemalże rodzinna atmosfera. Jest to prawdziwe święto graczy planszowych w Łodzi i chcielibyśmy by było również Twoim.

Czym jest Łódzki Port Gier?

Jeśli jesteście stałymi bywalcami mojego bloga to dobrze wiecie czym jest ŁPG.
Jeśli pierwszy raz słyszycie o tej imprezie to zapraszam do mojego tekstu, w którym tłumaczę czym jest Łódzki Port Gier, jak on wygląda i co można znaleźć na miejscu. Tekst znajduje się w tym miejscu. To co musicie wiedzieć teraz to czas i miejsce wydarzenia. Najbliższy ŁPG odbędzie się 11 i 12 marca, w godzinach 10-21, tradycyjnie w Łódzkim Domu Kultury na Traugutta 18. Dzięki zakończonemu remontowi Dworca Łódź Fabryczna, dojazd autem jak i komunikacją miejską jest prosty i bezproblemowy.

Czym zaskoczy was 34. edycja?

Stowarzyszenie Miłośników ERpegów i Fantastyki w Łodzi jak zwykle stanęło na wysokości zadania.
W sobotę o godzinie dwunastej rozpocznie się turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w grze Domek. Finał odbędzie się w Listopadzie na Festiwalu Gramy w Gdańsku, a nagrodą dla zwycięzcy będzie tysiąc złotych. Za zajęcie podium w turnieju eliminacyjnym można otrzymać jedną z gier: Dobble, Dzieła Mistrzów i Złoto Bohaterów.

W niedzielę około godziny jedenastej rozpocznie się turniej w A Game of Thrones LCG. Popularne uniwersum jest najbardziej znane w naszym hobby z gry planszowej od Fantasy Flight Games, ale wydali także karciankę, której baza fanów systematycznie się zwiększa. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda rozgrywka na poziomie turniejowym to zapraszam.

Co poza tym? Odbędą się trzy sesje RPG dla początkujących. Dwie w sobotę (godzina dwunasta i szesnasta), a także jedna w niedzielę (godzina czternasta). Co ciekawe, w ramach Łódzkiego Portu Gier, odbędzie się również organizowany przez Koterię LARP dla początkujących „Wiek Później”. Bardzo ciekawa propozycja, rzadko spotykana przy okazji konwentów planszówkowych.

Tradycyjnie oferujemy wam również wypożyczalnię posiadającą około pół tysiąca gier planszowych. Do tego możecie wziąć udział w Akcji Grywalizacji i liczyć na wylosowanie cennych nagród. Drugą edycję z rzędu oferujemy Wam również pokój gier cichych. W sali 308 Łódzkiego Domu Kultury będzie można spokojnie usiąść nad jakąś cięższą strategią i nie obawiać się, że ilość decybeli w sali uniemożliwi Wam pełne skupienie się na rozgrywce.