Słowem wstępu

Witam wszystkich serdecznie na moim blogu.

Na początku kilka słów organizacyjnych. Jak już pewnie zdążyliście przeczytać, jestem przedstawicielem łódzkich planszówkowiczów. Możecie się spodziewać tekstów o działalności naszego stowarzyszenia (http://smerf.fero.pl), czy informacji na temat naszej sztandarowej imprezy – Łódzkiego Portu Gier. Oczywiście pojawiać się tu będą głównie recenzje, poradniki i felietony na temat gier planszowych. Jakich? Kosmicznie dobrych. A przynajmniej kosmicznych.

Jestem przede wszystkim fanem science-fiction. Lubię też fantasy, gry wojenne, czy historyczne, dlatego one też będą tutaj obecne. Niech się jednak nikt nie dziwi, że będą w mniejszości. Zamierzam skupić się przede wszystkim na wszelakich grach kosmicznych – zarówno na małych, szybkich karciankach jak i ciężkich, wielogodzinnych 4X-ach. Poza wykonaniem, zasadami, mechaniką, czy przystępnością zamierzam położyć nacisk na klimat w grze. Nie jestem eurograczem. Jasne, mogę zagrać w Hansa Teutonice, ale zdecydowanie cenię sobie dobrze oddany klimat w rozgrywce.

Na koniec, by wprowadzić was w klimat mojego bloga, intro do najlepszego w historii serialu sci-fi:

Nie przedłużając, zapraszam do przeczytania mojej pierwszej recenzji, która w tym momencie powinna już być widoczna na stronie. Miłej lektury.