uKaimady – #1 – Twilight Imperium Prophecy of Kings

Plan publikacji był inny, ale nadzwyczajna sytuacja wymusiła na mnie nagranie i ekspresowe złożenie odcinka specjalnego. Tym razem będzie w 100% o planszówkach, a ściślej o jednym tytule – dodatku Prophecy of Kings do Twilight Imperium 4ed! Po oficjalnym potwierdzeniu listopadowej premiery rozszerzenia do TI4, mieliśmy okazję zobaczyć już sporą część bogactwa, które zostanie nam dostarczone przez FFG. W tym odcinku podcastu przybliżam Wam to co już wiemy o dodatku i tłumaczę dlaczego tak go wyczekuję.

Przypomnę, że w tym miejscu przepowiadałem przyszłość Twilight Imperium 4ed:

Moim zdaniem pierwszy dodatek do TI4 usunie większość tych problemów. Nowe cele publiczne- bardziej agresywne i militarne to dla mnie pewniak. Tak samo nowe systemy, których powinniśmy dostać co najmniej kilkanaście, wraz z nowymi rasami i możliwością gry w osiem osób. Mam nadzieję, że otrzymamy też nowe cele sekretne i prawdopodobnie jakiś wariantowy zestaw kart strategii. Nie jestem pewien, czy wrócą do gry odkrycia planetarne i kosmiczne, które dla nowych graczy wprowadziłyby lekki zamęt. Nie wierzę w powrót liderów z trójki. Za admirałami nadal tęsknię, ale jestem pewien, że pojawi się nowy rodzaj wojsk planetarnych, który jest nie wprost zapowiedziany w instrukcji. Najważniejsze, żeby ten dodatek pojawił się w tym roku i żebyśmy nie musieli czekać do 2020.

Prawie ze wszystkim trafiłem, a w kilku miejscach jest nawet lepiej niż się spodziewałem. Choć bardzo boję się o balans rozgrywki, to jest to dla mnie konieczny zakup od razu na premierę.

Podcast dostępny jest na YouTube i Spotify. Można też skorzystać z odtwarzacza ZnadPlanszowego, który znajduje się na końcu tego wpisu.

Wszelkie komentarze mile widziane. Do usłyszenia w kolejnych odcinkach.

Przydatne linki:

RSS: https://kaimada.znadplanszy.pl/feed/podcast
Spotify: https://open.spotify.com/episode/4Kyg7OQDYHlCInbkINqJfw
YouTube: https://youtu.be/lrtRX2-8_Gc